دانش فردا

کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی

 

برشی از کتاب :

*تو دختری یا پسر؟ دلم می خواد دختر باشی و یه روز چیزائی که من الان حس می کنم حس کنی! مادرم می گه : دختر دنیا اومدن یه بدبختیه و من اصلا حرفش رو قبول ندارم. زن بودن خیلی قشنگه! چیزیه که یه شجاعت تموم نشدنی می خواد! یه جنگ که پایون نداره! خیلی باید بجنگی تا بتونی بگی وقتی حوا سیب ممنوعه رو چید گناه بوجود نیومد. اون روز یه قدرت باشکوه متولد شد که بهش نافرمانی می گن!
اگه تو پسر به دنیا بیای ام خوشحال می شم! شاید حتی بیشتر از دختر بودنت! اون وقت مزه ی بردگی بعضی از تحقیرا رو نمی چشی! می تونی هر وقت دلت خواست شورش کنی! اگر پسر باشی باید یه جور دیگه از ستم ها و بردگی ها رو تحمل کنی! خیال نکن زندگی واسه ی مردا خیلی آسونه! اگه قوی باشی یه سری مسئولیت سنگین رو سرت آوار می شه! چون ریش داری اگه نوازش بخوای یا گریه کنی همه بهت می خندن!
تمام عمر تلاش میکنی و خودت را میکشی که به یک عشق، ثروت، آزادی یا حقی که فراوان به دنبالش بوده ای دست یابی و وقتی آن را به دست آوردی تازه میفهمی که از آن لذتی نمیبری، در نتیجه آن را هدر میدهی یا نسبت به آن کاملاً بی اعتنا میشوی و دلت میخواهد که به عقب برگردی و درد و رنج و مبارزه را از اول شروع کنی.

دیدگاه‌ها (0)

*
*